DOTERRA / olejki-bioterra.pl

DOTERRA / olejki-bioterra.pl Promuj wpis w okienku Zgłoś błąd/spam/błędny link
Podlinkuj swój wpis:

Olejki eteryczne były już używane w starożytnym Egipcie. Egipscy zielarze nauczyli się pozyskiwać z tkanek roślinnych olej. Wiedza ta szybko rozprzestrzeniła się po świecie - dotarła do Chin i Indii. To jednak nie wszystko. Dobroczynne właściwości olejków eterycznych potwierdza nawet dzisiejsza nauka.

Do produkcji olejków eterycznych wykorzystuje się wiele różnych części roślin. Wszystko zależy od rośliny i od właściwości jej konkretnej części. Olejki można tłoczyć z liści, kwiatów, a nawet z korzeni. Wykazują także zróżnicowane działanie, np olejek eukaliptusowy wykazuje działanie przeciwzapalne oraz jest wykorzystywany przy leczeniu górnych dróg oddechowych. Z kolei olejek z drzewa herbacianego jest idealny do zwalczania wszelkiego rodzaju grzybicy.

Olejki można oczywiście wytłaczać samemu - potrzeba do tego jednak specjalistycznego sprzętu. Jeśli takowym nie dysponujemy to warto rozejrzeć się co ma do zaoferowania rynek.

Niewątpliwie jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w tej branży jest doTERRA - przedsiębiorstwo z długą tradycją w produkcji olejków.

Firma doTERRA produkuje olejki nie tylko z ziół, ale także z kwiatów oraz owoców.

Substancje lotne obecne w olejkach mają wieloraki wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Olejkowy aromat może zwalczać wirusy i grzyby, a także wpływać na wydzielanie określonych hormonów w naszym organizmie. Olejki wykorzystuje się do inhalacji, służą także do nacierania skóry, a nawet można je spożywać (jeśli są wykonane w 100% z naturalnych i ekologicznych składników). Olejki eteryczne można także stosować podczas kąpieli.

Oceń ten wpis!

Ocena: 10.0/10 (164 głosów)

Komentarze:

Dodaj swój komentarz!

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

urzudzenie kosmetyczne medical

urzudzenie kosmetyczne medical »

HURTOWNIA KOSMETYCZNA NewfacebeautyNewfacebeauty to hurtownia kosmetyczna, oferująca kompleksowe wyposażenie SPA, stacjonarnych gabinetów kosmetycznych, jak również mobilnych salonów. Jako bezpośredni importer i producent sprzętu kosmetyczn...

Wpis został dodany - 22.01.2016 Zobacz szczegóły tego wpisu
Gabinet stomatologiczny Ostrowiec

Gabinet stomatologiczny Ostrowiec »

Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego Belladonte w Ostrowcu. Co po niektórzy na dźwięk słowa dentysta panikują. Koniec z tym. W naszym gabinecie stomatologicznym spotkasz się z przyjazną obsadą i bezbolesnymi sposobami poprawy stanu jamy...

Wpis został dodany - 17.03.2016 Zobacz szczegóły tego wpisu